Vzduchoplavecká společnost s r.o.

Fiesty v Českém ráji

Balonářské dovolené, aneb jak trávit příjemné léto. Balonové ligy.

V roce 1993 se sešli vzduchoplavci v Sobotce v Českém ráji na první fiestě organizované Vzduchoplaveckou společností. Zároveň tato fiesta probíhala jako liga Českého balonového svazu.

Od té doby každý rok až do roku 2002 na různých místech od Mladějova přes Blata, Sedmihorky až po Homoli bylo vidět nad Českým rájem nebe plné balonů. Některé fiesty probíhaly i v jižních Čechách či jinde. Poslední fiesty v Českém ráji již probíhaly v kruhu spřízněných vzduchoplavců a jejich rodin jako aktivně a příjemně strávená dovolená.

Český ráj je jedna z nejhezčích lokalit pro létání. Přelet hradu Trosky, Kosti nebo průlety podtroseckých údolí jsou nezapomenutelné zážitky i dnes.

fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj fiesty cesky raj

© Petr Vítek (petrvitek@volny.cz)